TÜRKİYE'DE İLK KEZ
BİTKİSEL ATIK YAĞLARDAN BİYODİZEL ÜRETİMİ
YILDA 50.000 TON
BİODİZEL ÜRETİM KAPASİTESİ
YÜKSEK TEKNOLOJİ İLE ÜRETİLMİŞ
ÜSTÜN KALİTELİ BİYODİZEL

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

EMRULLAH TURANLI

TBE Biyodizel Tarımsal Enerji Türk girişimci Emrullah Turanlı, 2012 yılında atık bitkisel yağları toplayan bir firmayı satın alarak Türkiye’de ilk kez bitkisel atık yağlardan biodizel üretimi gerçekleştirmek üzere girişimde bulunmuştur.

Emrullah Turanlı, 2013 yılında uluslararası biodizel tesis yatırımı inşa etmek için dünya çapında gelişmiş teknoloji üreten bir firma ile anlaşma yapmıştır.

Yıllık 50.000 ton biodizel üretim kapasitesine sahip olan bu yatırım, İzmit Kartepe’de 2014 yılı sonunda tamamlanmıştır. 

HABER& DUYURU
01
08.07.2021
50 bin ton kapasiteyle Türkiye'ye hizmet vereceğiz

Türkiye’nin en büyük biyodizel tesisleri arasında yer alacak olan Kocaeli Kartepe’deki 50 bin ton kapasiteli Bitkisel Yağ Depolama, Biyodizel ve Gliserin Üretim Tesisi, 2015 yılının Ocak ayında üretime başlayacak.

02
20.09.2021
Biyoyakıtlı ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Boeing, “Yeşil Dizel”in Havacılık Biyoyakıtı Olarak Kullanıldığı Dünyanın İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi.

 

 

03
17.11.2021
Aspirden jet yakıtı üretmek için çalışmalar başladı

Kuraklık bitkisi olarak bilinen ve geçtiğimiz yıllara kadar hayvan yemi olarak kullanılan aspirden jet yakıtı üretimi çalışmalarının başladığı bildirildi.
 

TÜMÜ
BİYODİZEL

Biyodizel Tarımsal Enerji Üretimi

Projenin Amacı Bu proje ile Türkiye'de Marmara Bölgesinde ihtiyacı karşılık verebilecek kapasiteye sahip biodizel üretimi ve pazara sunulması amaçlanmıştır. Projenin Kapsamı Bu proje, yılda 50.000 ton kapasiteye sahip biodizel üretim fabrikasının kurulumunu, bitkisel yağlı tohumlardan ve atık bitkisel yağlardan biodizele...

Devamını Oku

TBE Biyodizel Tarımsal Enerji Tesisimiz

Yapımız: Şirket bünyesinde, 10 beyaz yakalı, 23 mavi yakalı olmak üzere toplam 33 çalışan mevcuttur. Yerimiz: Üretim fabrikası, Kocaeli’nin Kartepe Mevkii, Aslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde yer almaktadır. Şirketin lokasyonu, çevresinde ürün satışını gerçekleştirebileceği müşterilerinin depolama tesisleri olduğundan avantaj sağlamaktadır.

Devamını Oku

Biodizel Tarımsal Enerji Hakkında

Atık bitkisel yağlar ile yerli kanola, aspir, pamuk, soya gibi yağlardan biodizel üretimi gerçekleştirilmektedir. Biodizelli motorin uygulamasının dünyadaki örneklerine paralel olarak 4 adet ana amacı ve Türkiye ekonomisine katkısı vardır: Atık bitkisel yağların toplanıp yüksek katma değerli bir ürüne dönüştürülmesiyle insan ve çevre sağlığına büyük ...

Devamını Oku